Hollanda Evden Eve Nakliyat 2024

Hollanda Evden Eve Nakliyat 2024

Ev eşyalarını Hollanda’ya götürmek isteyenler eşya taşıma sürecinde yaşanacaklar, önceden yapılması gereken hazırlıklar, uyulması gereken prosedürler ve özelliklede bu hizmetin maliyeti hakkında bilgi almak istemektedirler. Bu yazımızda baştan sona Türkiye’den Hollanda’ya evden eve nakliyat süreci ve fiyatları hakkında bilgiler verip aklınızdaki tüm soruları gidermeye çalışacağız. Hollanda’ya ev eşyalarını taşırken titizlikle yürütülmesi gereken birçok işlem vardır. Bu işlemlerin yürütülmesi için bir uluslararası nakliyat şirketine ihtiyaç duyulur.

Aynı zamanda şunu hatırlatmak isteriz ki bu makaleden sonra aklınızda bir soru işareti kaldıysa müşteri destek hattımızdan veya diğer mecralardan bizimle iletişime geçip bu sorularınızın cevabını alabilirsiniz. Taşınma sürecini anlatmaya ilk olarak buradan başlayalım:

Profesyonel Nakliye Firması Seçimi

Evden eve nakliyat işlemlerini yürütmesi için işini iyi yapan bir nakliye firması ile anlaşmalısınız aksi taktirde taşınma süreci sizin için kabusa dönüşebilir ve hem maddi hem manevi anlamda zararlara uğrayabilirsiniz. Yurt dışına eşya taşıma gibi bir işte firmaların verdiği fiyat tekliflerine değil sektördeki deneyimlerine ve verdikleri hizmete odaklanmalısınız. Doğru seçim yapmak için bu iki şeye çok dikkat edin:

  1. Şirket deneyimi: Anlaşacağınız şirketin sektördeki deneyimi çok önemlidir, bu şirketler herhangi bir sorunla karşılaşıldığında sorunu kolaylıkta çözebilir.
  2. Referanslar ve yorumlar: Firmaların referansları ve yorumları tercih yaparken kesinlikle sizin için bir etken olmalıdır. Özellikle armut.com benzeri hizmet veren sitelerinde firmanın yorumları incelenmelidir. Bunun nedeni bu ve benzeri dijital platformlarda sahte yorumlar yapılamamasıdır.

Firmayla anlaştıktan ve aranızda sözleşme düzenledikten sonra taşınma sürecinin diğer adımlarına geçilir.

Hollanda Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Hollanda’ya taşınan müşterilerimizin en önem verdiği konulardan biride taşınmanın maliyetidir. Yurt dışına tüm eşya taşımalarında olduğu gibi Hollanda’ya eşya taşınırken de fiyat metreküp başı verilmektedir. Eşyalar araca yüklendikten sonra evin önünde araca yüklenen eşyaların kapladığı alanın hacmi ölçülür ve anlaşılan metreküp başı fiyat üzerinden ücretlendirilir.

Hollanda ev taşıma ücretleri hangi ile taşınacağınız, Hollanda’da işçiliğin kim tarafından yapılacağı vb. etkenlere göre değişir. Ortalama olarak ev taşıma fiyatları metreküp başına 100-180 Euro arasında değişmektedir. Sizler için 2024 yılında ortalama ev taşıma maliyetlerinin içeren bir listeyi paylaşıyoruz:

Ev EşyasıNakliye Ücretleri
1+11700 Euro
2+12500 Euro
3+13100 Euro

Aynı zamanda firmaların size sunduğu ek hizmetlerde tercih yaparken sizi yönlendirir. Örneğin Hollanda’daki işlerini halletmek için eşyalarını birkaç aylığına depolamak isteyen bir müşteri bizim gibi ilk 3 ay ücretsiz depolama desteği sunan firmalardan birini tercih edecektir. Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak, ücretsiz keşif ve ekspertiz hizmetimizden yararlanarak ister fiziksel olarak isterseniz de eşyaların fotoğraflarını göndererek eşyalarınız kaplayacağı tahmini hacmi öğrenmek için lütfen bize ulaşın.

Ev Eşyası Paketleme

Eşyalarınız yola çıkmadan önce güzelce paketlenip taşınmaya hazır olmalıdır. Eşyalar paketlenirken doğru malzemeler ile paketlenmeli. Aynı zamanda taşınırken işinin profesyoneli taşıma elemanları tarafından dikkatlice taşınmalıdır. Araca yüklenirken yolda meydana gelen sarsıntılardan etkilenmemeleri için araç içerisinde güzelce sabitlenmelidir. Eşyaların paketlenmesi için kullanılan çeşitli özel ambalajlama malzemeleri vardır bu malzemelerden birkaçı şunlardır:

  1. Baloncuklu kalın patpat: Mobilyaların tümünün bu malzemeyle kaplanması gerekmektedir patpat naylon eşyaların taşınırken veya yolda alabileceği darbelerin mobilyalara zarar vermemesini sağlar.
  2. Strech film: Eşyaları yolda ve antrepoya indirildiğinde toz vb. etkenlerden korumak için gereklidir.
  3. Polietilen sünger köşe koruyucu: Köşeleri zarar görebilecek tüm mobilyalar paketlenirken patpat beraberinde ekstra olarak kullanılır.

Hollanda Nakliye Sigortası

Eşyaların Hollanda’ya taşınması sırasında ortaya çıkabilecek çeşitli zararlar nadiren de olsa meydana gelebilmektedir. Bu zararların karşılanması taşıyıcı firma sorumluğundadır. Ancak bazı firmalar bu gibi durumlar ortaya çıktığında verdiği sözleri yerine getirmeyip yanlış davranışlar sergilemekte. Bu ve benzeri olayların yaşanmaması için uluslararası evden eve nakliyat sigortası yapılmalı. Böylece hem müşteri hem de taşıyıcı şirket kendini güvene almış olur. İzcioğlu Lojistik gibi profesyonel firmalar yaptığı tüm işlerde sigorta yapmaktadır. Firmamızın verdiği tüm fiyat tekliflerine sigortalama hizmetleri dahildir.

Hollanda Ev Eşyası Gümrük İşlemleri ve Gerekli Belgeler

Şimdi sıra en dikkatli şekilde titizlikle yürütülmesi gereken o adımda, bu adımın gerçekten iyi bir uluslararası evden eve nakliyat firması tarafından yürütülmesi çok önemlidir. Gümrük işlemleri doğru şekilde yürütülmediğinde eşyalarınız uzun süre gümrükte mahsur kalabilir. Firmaların yapması gereken şey prosedürleri en doğru ve en hızlı şekilde tamamlayarak eşyaları müşteriye ulaştırmaktır.

Eşya Gümrükleme İçin Gerekli Belgeler

Eşyaların gümrüklenebilmesi için müşteri tarafından sağlanması gereken çeşitli belgelere ihtiyaç vardır, bu belgeler şu şekildedir:

  1. Pasaport ve kimlik bilgileri: Fotokopisi çekilerek elden veya sanal ortamdan teslim edilir.
  2. Tarihçeli ikametgah: E-devlet üzerinden kolayca alınabilir.
  3. Vekaletname: Taşıyıcı firmanın gümrük müşaviri adına eşyaların gümrüklenmesi için verileceği belirtilerek noterde düzenlenir.
  4. Adli sicil kaydı: E-devlet aracılığıyla alınabilir sanal olarak nakliye firmasına teslim edilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda’ya taşınırken hangi belgelere ihtiyaç var?

Hollanda’ya taşınırken pasaport/kimlik fotokopisi, tarihçeli ikametgah, adli sicil kaydı ve vekaletnameye ihtiyaç vardır.

Hollanda nakliye fiyatları ne kadar?

Ev taşıma ücretleri metreküp başına 100-180 Euro civarı değişmektedir.

Hollanda’ya taşınmak kaç gün sürer?

Eşyalarınızın Türkiye’den alındıktan sonra size teslim edilmesi yaklaşık 15 gün sürmektedir.

Depolama hizmeti sunuyor musunuz?

Evet, eşyalarınızı isteğiniz doğrultusunda ilk 3 ay ücretsiz şekilde depoluyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.