Demiryolu Taşımacılığı

Anasayfa » Demiryolu Taşımacılığı

demiryolu tasimaciligi

Demiryolu Taşımacılığı

Yük taşıma işlemleri denildiği zaman akla bir çok farklı yöntem gelmektedir. Taşıma ve lojistik işlemleri farklı taşıma modelleriyle yapılabilmektedir. Bu taşıma yöntemlerinden biri de demiryolu taşımacılığıdır. Demiryolu taşımacılığı diğer taşıma türlerine göre esneklik bakımından daha kötü olmasına rağmen hem taşınan malın miktarı hem de uygun fiyatlı taşınması açısından sık tercih edilen bir türdür. İlk yatırım maliyetlerinin fazla olması sebebi ile özellikle ülkemizde alt yapısının yeterince gelişmemiş olmasından sadece belli bölgelere demiryolu taşımacılığı ile yük taşımak mümkündür.

Demiryolu taşımacılığı karayolu ve havayoluna kıyasla daha az maliyetli ve daha fazla ürünün taşındığı bir türdür. Dünya’nın bir çok ülkesinde bu taşıma türünün altyapısı oldukça gelişmiştir. Ülkemizde ise cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan altyapının üzerine çok fazla ekleme olmamıştır. Son yıllarda yapılan altyapı çalışmaları ile umuyoruz ki bu taşıma türünün değeri git gide daha fazla anlaşılacak ve yatırımlar daha da artacaktır.

İzcioğlu Nakliyat olarak zati eşya taşımacılığında konteyner bazlı olarak demiryolu taşımacılığı hizmetleri sunmaktayız. Bu taşıma hizmetimiz ile hem maliyet azaltmakta hem de daha güvenli bir taşıma türü ile eşyalarınızı sevk etmekteyiz. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin.