Yurt Dışına Eşya Taşıma Fiyatları

21.11.2020
2.855
Yurt Dışına Eşya Taşıma Fiyatları

Yurt Dışına Eşya Taşıma

Uluslararası taşınmalarda uzman bir nakliyat firması ile taşınmak oldukça önemlidir. Eşyalarınızı taşıyacak olan firmanın mevzuatlara ve gümrük işlemlerine hakim olması gerekmektedir. Yurt dışına yapılan taşımalarda mevzuat bilgisinin yeterli olmaması bir takım aksaklık ve sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle bu tip taşınmalarda firmanın iyi araştırılması oldukça önem arz eder. Uluslararası taşınma işlemleri eşyaların keşif işlemlerinden başlayarak paketleme, gümrükleme, taşıma ve teslim süreçlerinden oluşmaktadır. Bu süreçlerin her birinin zamanında ve eksiksiz yapılması iyi bir taşınma deneyimi için son derece önemlidir.

Uluslararası zati eşya taşımacılığında kullanılmış ev veya ofis eşyalarınızın, mobilyalarınızın, beyaz eşya vb. elektronik eşyaların bir defaya mahsus yurt dışına gümrük bedeli olmadan taşınması mümkündür. Taşınmanın gerçekleşebilmesi için kişinin taşınacağı ülkeye ait oturma iznine sahip olması gerekmektedir. Gümrük bedelinin alınmaması eşyaların yurt dışına taşınmasını daha cazip hale getirmektedir. Ev ya da ofis eşyalarınızı yeni ülkenize taşımak için ödemeniz gereken tek ücret nakliye ücreti olacaktır.

Yurt Dışına Eşya Taşıma Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ülkeler arası yapılan zati eşya taşımacılığında fiyatlar bir kaç etken göz önünde bulundurularak belirlenir. Bu etkenler özetle şöyledir;

 1. Hangi ülkeye taşınıyorsunuz?
 2. Taşıma işlemi hangi taşıma yöntemi ile yapılacak?
 3. Taşınılacak eşyanın miktarı ne kadar?

Yukarıdaki etmenler göz önüne alındıktan sonra taşınma fiyatı belirlenir. Bu fiyat metreküp bazında belirlenmektedir. Örneğin Avrupa ülkelerine yapılan taşınmalarda fiyatlar metreküp başına 120 ila 200 Euro arasında değişkenlik göstermektedir. Kaba bir hesapla bir evin eşyalarının ortalama 25 metreküp olduğu varsayıldığında taşınma fiyatı 3000 euro ila 5000 euro arasında değişkenlik göstermektedir. Eşyaların hacmi fiyatın belirlenmesinde oldukça önemlidir. Yurt dışına ev eşyası taşınmasında kullanılan fiyatlandırma eşyaların araçta kapladığı alana göre hesaplanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları (8)
 1. Buket dedi ki:

  Almanya’ya ev eşyalarımı taşıtmak istiyorum. Fiyat öğrenebilir miyim?

  1. Merhaba Buket Hanım. Mailinize dönüş sağlanmıştır.

 2. Deniz dedi ki:

  Türkiye’den Fransaya taşındık. Eşyalarımız 3 haftada geldi. Hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Karşımda her zaman bir muhatap bulabildim. Herkese tavsiye ederim..

  1. Merhaba Deniz Bey. Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yeni evinizde mutluluklar dileriz.

 3. Hamşt dedi ki:

  Kaç metreküp oldu be kadar ödediniz

  1. izcioglu dedi ki:

   Merhaba Hamit Bey. Çağrı merkezimizi arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 4. Bilge Polat dedi ki:

  Merhaba,
  Almanya ya eşya taşıma için fiyat öğrenebilir miyim

  1. Merhaba Bilge Hanım, fiyat bilgisi için çağrı merkezimiz ile görüşmeniz gerekmektedir.